V LEGO padl světový rekord: největší stavbu mají v Anglii

lego_tower_bridge_land_rover.jpg
Koncem srpna padl v Anglii světový rekord v počtu LEGO kostek, ze kterých byla postavena jedna stavba. A nový rekord není lecjaký: ten starý překonal rovnou o neuvěřitelných 470 646 kostek!

Land Rover pod Tower Bridge z LEGO kostek [fotka z www.landrover.com]

28. 9. To byla v anglickém Warwickshiru velká sláva. Došlo tu k premiéře nového modelu slavného „teréňáku“ Land Rover Discovery. A protože jde o model, na který automobilka opravdu hodně sází, bylo to se vší parádou.

Premiérový vůz projel branou z LEGO kostek, kterou tvořil obří model proslulého londýnského Tower Bridge. Nadechněte se a přečtěte si tato čísla:

  • 5 335 200 – přesně tolik kostek potřeboval předchozí rekordman: bitevník a přemožitel, Hvězdy smrti ze Star Wars - X-wing, respektive jeho model,
  • 470 646 – o tolik kostek je větší model Tower Bridge,
  • 5 805 846 – sečteno podtrženo, tolik dělá současný rekord,
  • 30 000 000 (uf :)) – tolik kostek spolykaly všechny ostatní LEGO aktivity, které představení Land Rover Discovery provázely.

Byl to model plachetnice, který reprezentuje team Land Rover na závodech, a dvě krajiny z kostek LEGO: typický britský piknik někde na venkově a skalnatý kus hor, kam se budoucí majitelé Discovery jistě s svým SUVem vydají. Ale zpět ke kostkám.

Mimochodem, kdyby tvůrci mostu použité kostky poskládali do jedné řady, ta by se protáhla na dobrých 200 mil (tedy by téměř dokázala propojit centrum Londýna a Paříže).

Video: jak stavba Tower Bridge probíhala?

 

Kdo vlastně za novým LEGO rekordérem stojí? Ti nejpovolanější – umělci z LEGOland Windsor v čele s mistrem nad mistry: profesionálním stavebníkem Duncanem Titmarshem. Stavba mostu mu zabrala 5 měsíců, celý koncept pro show nového auta pak 2 roky.