Londýn se těší z největšího LEGO obchodu

lego_obchod_londyn_ico.jpg
Uprostřed předvánoční sezóny otevřela společnost LEGO svůj 37. evropský obchod. Tentokrát se dočkalo hlavní město Spojeného království, které tímto kraluje i světu LEGO: právě londýnská prodejna je vůbec největší. Kde ji najdete?

LEGO obchod ukazuje symboly města

Přímo v centru britské metropole na Leicester square. A je samozřejmé, že prodejně dominují symboly Londýna: z LEGO kostek poskládaná mozaika s panorámatem tohoto velkoměsta nad řekou Temží, červená telefonní budka, poštovní schránka nebo typický vagon „Tube“ – londýnského metra (z 637 902 LEGO kostek). Kdo nám z něj mává, abyste nastoupili?

Obr: celá prodejna v Londýně je v LEGO designu

Obr: celá prodejna v Londýně je v LEGO designu [foto: Mirror.co.uk]

Královnin gardista v typické kožešinové čepici a William Shakespeare, který ukazuje, nad čím se trápí princ Hamlet.

„To build or not to build?“

Být fanouškem LEGO nebo ne? Po návštěvě Londýna bude mít každý jasno. Prodejna, co zabrala na 1 000 m2, musela obsadit celá dvě patra budovy, ve které sídlí. Proč dvě patra?

LEGO prodejně dominuje Big Ben

Centrem prodejny je nejslavnější budova města – zvonice Westminsterského paláce. Stavba věže (s funkčními hodinami) z 220 000 kostek zabrala 2 280 hodin a sama o sobě je důvodem, proč se do prodejny podívat.

Video: interiér LEGO prodejny

A co třeba fotokoutek, kde vám počítačový program vytvoří vaší podobiznu, jak by ji sestavili mistři stavění LEGO? Chystáte se do Londýna? Do vašeho plánu právě přibyla nová atrakce.