Které LEGO® nadšence musíte sledovat na Youtube?

youtube_lego.jpg
Youtube svět. Jak návykové je sledování videí o kočičkách a pejscích, pranky, poslouchání hudby atd. Ale najdetete tam i lidi, kteří pravidelně sdílí videa okolo světa LEGO. Koho z českých autorů musíte sledovat?

Brick Builder je nejsledovanější ve světě

Málokdo to ví, ale z Česka je jeden z nejúspěšnějších youtuberů na světě. Žije a natáčí v Praze, a přestože jsou jeho videa v angličtině, někteří znalí fanoušci s ním komunikují v komentářích v češtině. Brick Builder je ale neznámý na veřejnosti. Nikdo nezná jeho tvář ani pravou identitu.

Jeho nejsledovanější video je o stavebnici LEGO City Hasičská stanice, kterou najdete v novější verzi i u nás.

Jako úspěšný youtuber má také vysoký příjem. Díky půl milionu odběratelů a také desítkám milionů zhlédnutí je jeho koníček stavění LEGO stavebnic také jeho prací na plný úvazek.

Sebastian Dohnal tvoří animované LEGO filmy

V českých luzích a hájích dneska zůstaneme. Youtuber Sebastian Dohnal se živí tvorbou animací. Jeho koníčkem je také tvorba parodií na témata známých filmů a seriálů, jako třeba jeho nejpopulárnější parodie na Hobita.

Jak sám na sebe prozradil v diskuzích, některé LEGO postavičky si nechává dělat na zakázku, třeba jeho poslední hrdinku – Xenu princeznu bojovnici, vyrobili v Anglii.

Většinu videí předělává i do angličtiny.

Znali jste je nebo jsou tito dva čeští LEGO youtubeři pro vás noví? Těšte se na další články ze světa LEGO na našich stránkách.