V LEGO si všichni tykají

v-lego-si-vsichni-tykaji-ico.jpg
Proč je jeden z největších světových výrobců hraček LEGO tak úspěšný? Možná za tím stojí i firemní kultura. Jak je u skandinávské firmy očekávané, je velmi liberální.

práce v LEGO

To, že v české firmě šéfuje cizinec nebo Čech pracuje v zahraniční firmě, to asi nikoho nepřekvapí. Že si ale nadřízený nebo celá firma přinese návyky, které jsou v jejich zemi obvyklé, ale často přinese menší nebo větší srážku kultur. Co od zahraničních šéfů můžete čekat, najdete v zajímavém článku na iDnes.

Italové budou pro někoho možná překvapivě až puntičkářky lpět na tom, kde zaměstnanci parkují. Američané prosazují neformální, ale i uvnitř firmy tvrdě konkurenční prostředí. Němci ocení loajalitu a u Japonců prý neexistuje odejít před koncem pracovní doby. A jak je na tom LEGO a skandinávské firmy obecně?

Právě dánský gigant podporuje otevřené rovnostářské prostředí bez klasické přísné firemní hierarchie. Třeba v LEGO prý není výjimka, když i „nejposlednější“ dělník tyká někomu z rodiny Kristiansenů, která LEGO vlastní. I v české továrně na plastové kostky tak není nic divného, když jednou za měsíc sama manažerka továrny jde pracovat do některého z úseků výroby. U LEGO vědí, že jen tak bude management schopen chápat a řešit problémy řadových zaměstnanců. A výrobce barevných stavebnic dobře ví, jak moc je spokojenost každého dělníka důležitá.

Zajímají vás další zajímavosti, když se třeba rozhodnete pracovat právě v LEGO? Nenechte si ujít zajímavý článek na iDnes.