Tipy na LEGO vánoční ozdoby

lego-vanocni-ozdoby-banka.jpg
Vánoční ozdoby nemusejí být jen skleněné baňky nebo čokoládové figurky zabalené v lesklém barevném staniolu. Správného fanouška LEGO ale určitě někdy napadlo, jaké ozdoby by si mohl vyrobit sám. A určitě nemá na mysli ozdoby ze slámy nebo z ovoce. Nebo ze všeho, co dům dál: ať už jde o barevný papír nebo plátno, pivní víčka, staré CD disky. Ale samozřejmě myslí na stavění z LEGO dílků.

Vánoční ozdoby z LEGO

Zdroj: upcoming.nl

Jako každá hospodyňka nebo budoucí cukrář ukazují svůj um při pečení perníčků s vánoční polevou, skutečný LEGO nadšenec se vrhne na barevné plastové kostičky. Chcete si to taky vyzkoušet a chybí vám inspirace? Tady jsou nejzajímavější pokusy:

LEGO sněhová vločka

LEGO sněhová vločka

Zdroj: Mariann Asanuma

I když bílé Vánoce jsou spíše výjimkou, bez sněhu si je nedokážeme představit. Ve filmech, na obrázcích, ve vzpomínkách prostě Vánoce byly a zůstanou plné chumelenic a nafoukaných sněhových závějí. A tedy i padajících vloček jako je tato vločka.

Vánoční baňka z LEGO? Tady ji máte…

Vánoční baňka z LEGO

Zdroj: Chris McVeigh

Na vánoční stromek nemusíte na Štědrý den věšet jen skleněné ozdoby. Tady je poskládaná z dílků slavné stavebnice. Je bíločervená, ale pokud máte rádi jiné barvy, vaší fantazii se meze nekaldou.

Vánoční stromek nesmí chybět

Vánoční stromek z LEGO

Zdroj: wonderhowto.com

Jaké by to byly svátky bez stromečku? Pod tento mrňavý by se moc dárků asi nevlezlo. Ale vánoční atmosféru tato malá LEGO stavbička vykouzlit dokáže. Co myslíte?

... a sněhulák jakbysmet

LEGO sněhulák

Zdroj: Chris McVeigh

Zima, za kterou nepostavíme alespoň malinkatého sněhuláka, není skutečná zima. Z LEGO si ale můžete postavit a za okno dát podobně veselý sněhulácký pár.

Ze severu se k nám zatoulal LEGO sob

LEGO sob

Zdroj: frugalfun4boys

Sob je vánočním symbolem z dalekého severu nebo anglosaských států. Tam tradičně přes zasněžené pláně tahá sáně s kouzelným vousatým dědem rozdávajícím dárky. I když je u nás nosí Ježíšek, sob je krásné zvíře, které nemusí být jen na svetrech s norským vzorem.

 

Vánoční atmosféra na LEGO nádraží