Stres z vás odplaví LEGO ryba s kůží jako omalovánka

stres-z-vas-odplavi-lego-ryba-s-kuzi-jako-omalovanka-ico.jpg
Na stresované (nejen) miléniály míří nová LEGO kampaň. Vychází z toho, že nás nejlépe uklidní ruční práce a její výsledky. A taky připomíná pár čísel.

LEGO ryba

Podle statistiky více jak 1/10 peněz, které západní svět utratí za hračky, je za hračky, které nakonec skončí u dospělých. Zkráceně: dospělí si je kupují sami sobě. A tento dospělý podíl stále roste. Je známo, že i dospělé hra uklidňuje, pomáhá jim znovuobjevit vnitřní rovnováhu, najít vnitřní svět a nastartovat utlumené kreativní procesy. A pokud taková hra nebo činnost nese hmatatelné výsledky, je to úplně nejlepší. Vzpomeňte si, jak pookřejete nad na balkóně vypěstovanou bazalkou nebo koláčem, který se vám podaří upéct. Nebo nad fungujícím modelem LEGO, abychom se vrátili zase ke hře.

 

 

 

Pokud jsme psali o dospělých, kteří si kupují hračky, musíme především zmínit tzv. miléniály (mladé cca ve věku 18 – 34 let). A LEGO a roboty nebo stavebnice kosmických lodí z LEGO Star Wars, které v domácnostech miléniálů končí nejčastěji. Ale ne každý miluje tyto „nerdské hračky“. Proto LEGO testuje nové stavebnice, které dospělím pomohou ve světě plném shonu znovu nalézt klid a koncentraci. Budou mechanické LEGO modely ryb a žraloků s kůží jako omalovánkou receptem na dnešní uspěchaný svět?