Stinky tofu nebo fishball? Zkuste LEGO gastro-procházku po rušné hongkongské ulici

lego-stinky-tofu-ico.jpg
Pojďme trochu cestovat po světě, který pomalu mizí. Co třeba malé stánky s pouličním jídlem, tak jak je znali všichni, kdo navštívili Hong Kong?

LEGO pouliční bistra

Pojďme trochu cestovat po světě, který pomalu mizí. Co třeba malé stánky s pouličním jídlem, tak jak je znali všichni, kdo navštívili Hong Kong? Jako fanoušci LEGO – říkají si Kalok Toys, kteří na stránku ideas.lego.com umístili tento svůj nápad.

V jejich diorámu najdete pár typických prodejců z rušné hongkongské ulice v oblasti Mong Kok, kteří nabízeli tradiční asijská jídla, co v podobných bistrech seženete ostatně dodnes.

Prodej jídla přímo na ulici, jen tak do ruky bez možnosti se posadit, se stal pro město typický v 50. letech. V ekonomicky špatných časech se pro mnohé obyvatele města stal jediným možným zdrojem obživy. A tato „food“ kultura neodmyslitelně patří k tradicím a historii města. Jednotlivé stánky jsou vyvedeny do nejmenších detailů – včetně nabídky a cen. Jsou i ceny historické nebo už platí ty dnešní? Projděte se po ulici a zkuste si objednat :).

Sbíhají se vám chutě a určitě byste si vybrali? Pak projekt podpořte na ideas.lego.com, aby šel rychle do výroby.

LEGO pouliční bistra – waffle LEGO pouliční bistra – tofu
LEGO pouliční bitra – klobás LEGO pouliční bistra – stánek s novinami

 

Otevři si vlastní bistro >>>