Safari v anglickém Knowsley doplní zvířata. A ne ledajaká

safari-v-anglickem-knowsley-doplni-zvirata-a-ne-ledajaka-ico.jpg
Knowsley Safari Park vunikl před téměř 50 lety na ploše bývalého letiště RAF v anglickém Knowsley. Atrakce inspirovaná podobnými parky v africké Ugandě a Botswaně nabízí projížďky krajinou kolem výběhů se živými slony, lvy, nosorožci, zebrami nebo tlupami zvědavých opic.

LEGP Tenzin the Tiger

[Foto: Knowsley Safari]

K těmto tvorům však letos během léta přibydou zvířata ještě více exotická – 80 soch z kostiček LEGO patřících do atrakce Ultimate Brick Safari. Na jaké tvory se návštěvníci mohou těšit?

Je to především sošně se vypínající bengálský tygr Tenzin the Tiger (na jeho oranžovo černě pruhované tělo „padlo“ 85 000 kostek) nebo neméně působivý slon Earl Grey the Elephant. Na jeho soše zase pracovalo 6 stavitelů více jak 9 týdnů a na obřího slona potřebovali přes 270 000 LEGO dílků. Mezi další populární sochy bude určitě patřit i levhart líně odpočívající na větvi, gorila, surikatí rodinka, zebra, opice, ale i drobnější netopýři nebo ještěrky.

Chcete se do Knowsley na tento LEGO zázrak podívat? Anglickou vesnici, kde se park nachází, najdete v Merseyside. Blízko to tedy budete mít z Liverpoolu a vlastně i Manchcesteru. K Knowsley Safari Parku snadno sjedete z dálnice, která obě města propojuje.

www.knowsleysafariexperience.co.uk