Rádi mlsáte? Vyzkoušejte recept na LEGO gumové bonbóny

lego-bonbony_ico.jpg
Co je dnes v plánu? Stavění LEGO? A kde? Tentokrát v kuchyni :). Nevěříte, pojďte se tam podívat. Dělat budeme zdravé bonbóny.

Nedávno jsme vám ukázali návod na dózu na cukrovinky ve tvaru hlavičky LEGO panáčka. A dnes vám předvedeme, čím ji naplníte.

Možná jste si už toho všimli, možná nad tím proto dodnes dumáte. V domácích (kuchyňských) potřebách občas narazíte na silikonové formy ve tvaru LEGO kostky nebo některé z figurek této stavebnice. A přemýšleli jste nad tím k čemu a na co jsou dobré. Co třeba na domácí gumové bonbóny?

Obr: LEGO bonbóny

LEGO bonbóny [zdroj: piwee.net]

Sladké cukrovinky, které nejlíp chutnají, když je jich plná pusa, koupit v každém obchodu s potravinami. Ale tentokrát zapomeňte na všechny ty medvídky a Coca Cola lahvičky a podobně. Udělejte si vlastní – LEGO. Je to překvapivě snadné. Možná nejtěžší bude sehnat správnou silikonovou formu. Ale na internetu je jich spousta (dokonce i návodů, jak si vyrobit vlastní). Máte ji, tak pojďme na bonbóny.

Potřebovat budete:

  • ovocnou šťávu,
  • želatinu v prášku,
  • med,
  • potravinářské barvy,
  • volné odpoledne a chuť se naučit něco nového.

Výroba je jednoduchá: želatinu rozmíchejte spolu s medem ve šťávě. Podle potřeby přidejte barvu. Nabobtnalou hmotu za míchání zahřejte nad plamenem a horkou želatinu nalijte do formiček. Nechte vychladnout a pak už jen mlsejte bonbóny, o kterých víte, co vlastně obsahují.

Video návod na domácí gumové bonbóny

 

PS: kdo někdy šlápl na kostky LEGO, ví, jak moc to bolí. To samozřejmě u našich gumových nehrozí :).