Prodeje stavebnic LEGO dosáhly loni nový rekord

lego-star-wars-trzby-2016-ico.jpg
Zájem o LEGO stále roste. A oproti roku 2015 jsou čísla tržeb o celých 6 % lepší. Znamená to sice zpomalení růstu, ale to má jasné vysvětlení: rok 2015 byl mimořádně úspěšný (oproti roku 2014 o 25 %). Takže loni se podařilo obchodně výjimečný rok 2015 ještě překonat.

Výsledky posledních let vyrazily dech i finančnímu řediteli LEGO Johnu Goodmanovi: „Výkony LEGO byly do roku 2016 naprosto úžasné. Někdo by mohl říct, že až nadpřirozený. Náš růst zpomalil sice, ale je více v souladu s tím, že mu říkáme udržitelné tempo růstu.“

LEGO Star Wars stíhačka

K novým rekordům LEGO vystřelila i stíhačka z LEGO Star Wars

Buďme ale konkrétní. Jaká jsou to tedy čísla? Tržby LEGO se zvýšily na 37,9 miliardy dánských korun (cca. 5 miliard eur) a dařilo se zejména v Evropě. Stále velký potenciál LEGO vidí v Číně. Které stavebnice prodeje táhly? Především LEGO NINJAGO, LEGO City, LEGO DUPLO, LEGO Star Wars a LEGO Friends.

A když někoho bude zajímat, jak si LEGO stojí ve srovnání s jinými výrobci hraček? Za panáčky LEGO rachotí Hasbro s Transformery a výsledkem 4,75 miliardy eur. Před LEGO se tak dostal jen rival Mattel s příjmy 5,17 miliardy eur. Podaří se ho letos opět předehnat?

           

Předežeňme Mattela :)