Ostrovani milují LEGO. Víc než Apple nebo Colu

LEGO-UK-love-brand-ico.jpg
A byla to „echt“ ostrovní firma British Airways, kterou LEGO sesadilo v marketingovém průzkumu mezi Brity. Ti měli jmenovat značku, která je většinou napadne jako první, když se řekne „love brand“.

LEGO v Londýně

LEGO v Londýně

Je pravda, že čtyřnásobný šampión v řadě British Airways za sebou nemá dobrý rok. A když se jim loni „podařilo“ zkomplikovat cca 75 000 cestujícím odlet na dovolenou, firma se letos v hodnocení rychle propadla. Dokonce i z první desítky. Ale vítězství nespadlo loni druhému LEGO do klína samo. Stále tu byla silná konkurence dalších globálních značek: Coca-Cola, Apple, BMW nebo Marks & Spencer si na prvenství v průzkumu určitě také brousily zuby. V průzkumu, kde se hodnotila kvalita služeb, přednosti či spolehlivost, však všechny jmenované firmy zůstaly za výrobcem hraček. Nutno také podotknout, že Dánský výrobce stavebnic šel tento rok Britům dost naproti, když v rámci série architektonických skvostů LEGO Architecture vdechl život miniaturám Buckinghamského paláce a Londýna.

A tady je prvních deset. Domácího zákazníka může zajímat, že Andrex je výrobce toaletního papíru. Ano. I taková konkurence byla :).

  1. LEGO
  2. Gillette
  3. Apple
  4. Andrex
  5. Coca-Cola
  6. Disney
  7. Marks & Spencer
  8. Boots
  9. Heinz
  10. BMW

 

Udělejte si taky radost :)