Nintendo + LEGO = trefa

Nintendo + LEGO = trefa ico.jpg
Sestava Nintendo dokáže z obyčejného tvrdého papírového kartónu vyčarovat klavír, rybářský prut na virtuální rybolov nebo řídítka trenažéru na motorku. A doslova divy dokáže v spojení s LEGO.

Kdo někdy slyšel o setu Nintendo Labo Variety Kit, ví, že tato hračka dokáže v šikovných rukou doslova zázraky. A ten, kdo si už stavění s Nintendo vyzkoušel, možná narazil na limity, které papír má. Pokud totiž Nintendo kit tvoří nervy systému, papír nahrazuje svaly. A jak asi tušíte, papír svalovou tkáň nenahradí. Klávesy se používáním promačkávají, řídítka se časem ohnou. Ledaže… Ledaže by papír nahradilo něco pevnějšího. Třeba dílky LEGO stavebnice.

 

 

 

Právě problém s pevností papíru řešil designer a průmyslový návrhář Vimal Patel (podívejte se na jeho blog plný jiných úžasných nápadů). A jako řešení našel – co jiného než díly a kostky LEGO. Umožní mu nejen vymýšlení a realizování nových funkcí, ale hlavně proti papíru zajistí větší pevnost spojů, hřídelů, kloubů a vůbec dalších součástek přenášejících sílu a pohyb. A samozřejmě má nesrovnatelně lepší tvarovou stálost a tuhost dílků. Které k tomu můžete navíc kdykoliv přestavět na jinou stavebnici. Ale dost řečí, tady je video:

 

 

 

Objevte řadu LEGO Technic