Mňau! LEGO Boost ohromilo na veletrhu CES 2017

LEGO_BOOST_ces_2017.jpg
Veletrh spotřební elektroniky rok co rok představuje technologické novinky. A letošek nebyl výjimkou. Jedním vůbec z nejsledovanějších exponátů byla nová řada LEGO – Boost.

LEGO Boost a robot Vernie

LEGO Boost je nejnovějším dílkem snahy rozhýbat tradiční stavebnice. Tentokrát pomocí aplikací iOs nebo Android pro chytré telefony a mobily. To samozřejmě není pro fanoušky LEGO žádná novinka. Podobně jako to, že mechanickými částmi LEGO stavebnic točí elektrické motorky (jako to třeba znáte už u řady LEGO Technic).

LEGO kocour, co mňouká

Úplně nové je ale cílení na děti, které se pomocí modelů a aplikací učí základům programování. Když z krabice „vyloví“ kocoura Frankieho, pomocí aplikace ho naučí spokojeně vrnět, když se s ním někdo mazlí. Naopak kocour začne zlostně vřískat a žalostně mňoukat, když ho někdo zatahá za ocásek. Aby byl zase veselý, můžete ho nakrmit nebo nechat v klidu spát.

Kocour tedy konečně spí. Co z krabice s LEGO Boost postavíte dále? Hned dva roboty, stroj Autobuilder a nakonec elektrickou LEGO kytaru. Podívejte se na video a uvidíte. Že LEGO trefilo do černého. S tímto si vyhrají nejen děti, ale určitě i jejich rodiče.

Video: podívejte se, jak si s LEGO Boost vyhrajete