Ministra ve vládě drtí stres. Odpočívá u Hvězdy Smrti

ministra-ve-vlade-drti-stres-odpociva-u-hvezdy-smrti-ico.jpg
Správný britský konzervativec nekouří doma dýmku, nepije gin a nečte si v klihách o ekonomických teoriích Friedricha Augusta von Hayeka. Třeba ministr kultury Její královské Výsosti si skládá kosmickou loď ze Star Wars.

Vládnout v současné době ve Velké Británii, to nikomu na klidu nepřidá. Brexit chaos a do toho i nejistota, který další kolegy z vlády podá demisi. Recepty na stres jsou různé. Podle deníku The Guardian ministr kultury Jeremy Wright přísahá na LEGO. A sám politik má doma velkou kolekci LEGO stavebnic. „Možná až moc,“ připomíná pan Wright názor své ženy na to, co dělá ve volném čase.

 

LEGO Hvězda smrti nad Londýnem

 

„Každý relaxuje jinak a podle mě je to úžasný způsob, jak v i hlavě přeřadit na neutrál. Což občas kvůli stresu v práci potřebuje každý.“ A sám považuje LEGO jako skvělou relaxaci: „Všichni máme své způsoby odpočinku a já myslím, že skládání stavebnic LEGO a jejich následná demontáž je prostě skvělá terapie.“

I v životě dospělých hraje LEGO velkou roli. Díky finančním možnostem si mohou dovolit kupovat i drahé stavebnice a plnit si sny z dětství. LEGO dílny se také stávají nedílnou součástí firemní kultury při teambuldingu – a to včetně opravdu velkých korporací nebo dokonce na vládní úrovni.

Pan Wright má jako lék na stres 4 500 kostek LEGO Star Wars Death Star; kterou stavebnici k relaxaci byste si vybrali vy?

 

Chci klid s…