LEGOLAND Německo vám vyrazí dech

legoland_ico.jpg
Chystáte se do LEGOLANDu Německo? Přečtete si všechny informace, které musíte vědět: jak se tam dostanete, kde a za kolik koupíte lístky i kdy je český den.

legoland_nemecko

Autorské právo: senohrabek / 123RF Reklamní fotografie

LEGOLAND. Magické místo, o kterém slyšel každý. Jak ho popsat v několika slovech? Povinnost při plánování dovolené pro každého fanouška LEGO? Splněný sen všech stavebníků této nejpopulárnější hračky světa? Pohádková říše, kde lze vše (skoro vše) postavit ze slavných barevných kostek? Miniaturní svět postavený z miliónů kostiček? Zábavní park, kde se na celý den dokáže zabavit celá rodina, včetně občas trochu nabručeného tatínka i pubertální dcerky? Možná všechno výše uvedené. Je prostě těžké slovy popsat něco, co musíte zažít.

A když to nejde slovy, co takto čísla?

Všechno začal LEGOLAND Dánsko

  • 1968 – nedaleko původní továrny v dánském Billundu, kde LEGO vzniklo, otevřeli první LEGOLAND
  • 625 000 – první rok provozu a hned takový úspěch. Přesně tolik návštěvníků s očima navrch hlavy prošlo branou
  • 1 900 000 – i takto vypadá počet návštěvníků za rok v posledních letech. To je panečku skok z už tak ohromujícího čísla!
  • 50 000 000 – tento celkový počet návštěvníků dánský LEGOLAND dávno překonal
  • 140 000 m2 – takovou má areál rozlohu

A jak tušíte, podobnému náporu a zájmu nemůže nejstarší LEGOLAND ani náhodou stačit.

Druhý nejstarší LEGOLAND mají v Anglii

Přesněji nedaleko Windsoru. Ano, ve městě nedaleko Londýna, kde má svou rezidenci britská královská rodina. To se psal rok 1996. A po Anglii rychle následovaly California (1999), německý Günzburg (2002), Florida (2011) a Malajsie (2012).

Nejčerstvějším přírůstkem do rodiny pak bude dubajský LEGOLAND, co se má otevřít letos na podzim. Cesty po světě necháme zkušeným cestovatelům, nás bude nejvíc zajímat Německo.

Vítejte v LEGOLAND Deutschland

Takový je totiž název zábavního parku v bavorském Günzburgu, který se od roku 2002 stal Mekkou i pro všechny české fanoušky LEGO.

LEGOLAND Německo doprava

Pokud vyrazíte po svých, nejkratší cesta je přes Plzeň po dálnicích směrem na Norimberk a dále na Ulm. Z Plzně, pokud se vyhnete zácpám, tam dorazíte i za 4 hodiny, z Prahy počítejte o cca hodinu víc. Pro někoho bude rychlejší směr přes Mnichov. Z Českých Budějovic počítejte s cestou, co zabere alespoň 4,5 hodiny.

Nechce se vám trmácet autem? Z Česka vyjíždějí pravidelné LEGOLAND zájezdy, kde vám zajistí kromě dopravy a vstupenky rovnou i ubytování. Protože by byla škoda si zkracovat pobyt v LEGOLANDu kvůli brzkému návratu.

LEGOLAND Německo vás jednoduše ohromí

Hned první rok zábavní park navštívilo skoro 1 500 000 návštěvníků. Mohli spatřit sedm tematických světů postavených z 50 000 000 kostek. Pokud vyrazíte letos, je světů už osm a celkem v LEGOLANDu objevíte na 50 atrakcí.

Video: LEGOLAND Německo

Mezi nimi nemůže chybět tradiční Miniland – tedy zmenšenina skutečného světa postavená v kostkách. Mezi slavnými německými stavbami najdete miniaturu fotbalového stadionu v Mnichově. Největší model budovy z LEGO kostek váží dobrých 1,5 tuny. Vedle něj poznáte v německém LEGOLANDu i nejvyšší budovu z LEGO, nejdelší most, památky z Benátek, Frankfurtu, Hamburgu i Berlína.

Čeká vás i LEGO® X-TREME a závody ve vodě nebo divoká jízda na horské dráze, LEGO® ADVENTURE LAND s prohlídkou Safari, dobrodružné výpravy do džungle i za dinosaury. Poslední novinkou je High five – neboli 5 slavných světových mrakodrapů vyvedených v měřítku 1 : 150 (nejvyšší model se tak vyšplhal do ohromující výšky 5,5 metru).

A co v LEGOLAND Deutschland chystají dál? Tematický LEGO Ninjago® park, co nabídne 4D dobrodružství. Těšit se můžete už teď.

LEGOLAND Německo vstupné

Nejvýhodnější vstupné je rodinné: pětičlenná rodina všechny popsané zážitky pořídí od 142 €, čtyřčlenná za 115,20 €. Cena jednotlivých lístků začíná na 31,50 € a vždy platí, že čím dříve si lístek pořídíte, tím více ušetříte.

legoland_plan

Kliknutím si zobrazte celý plánek

LEGOLAND má otevřeno od poloviny března do začátku listopadu, od 10 do 18 hodin. Všechny vstupenky včetně lístku na parkování koupíte na webu parku včetně otvírací doby.

Celý areál je nekuřácký a vyjma slepeckých do něj pejsci nemohou. Ale postarají se vám o ně v psím hotelu. Často se stane, že malí návštěvníci jsou tak u vytržení, že se ztratí. U vchodu proto dostanete speciální náramek, díky kterému personál ztracené dítě rychle identifikuje a „doručí“ rodičům.

Český den v LEGOLANDu

Jen jednou v roce, na státní svátek 28. září se v LEGOLANDu koná Český den. Jen tento den si užijete prohlídky, okružní jízdy a atrakce s výkladem v českém jazyce. A pokud budete chtít, zapojíte se i do stavění české vlajky.

legoland_cesky_den

Kliknutím si zobrazte celý plánek