LEGO vyplulo s The Beatles a slavnou Žlutou ponorkou

LEGO vyplulo s The Beatles a slavnou Žlutou ponorkou.jpg
Fanoušci kapely The Beatles dostanou před Vánoci nečekaný dárek. I když pro mnohé o zas takové překvapení nepůjde. Určitě ne pro ty, kteří zároveň fandí i stavebnicím LEGO! Dánský král hraček dal na trh sadu věnovanou právě této slavné kapele. Co bude obsahovat?

LEGO s The Beatles

Foto:  ideas.lego.com

Samozřejmě celou populární čtveřici, nebudou tedy chybět John Lennon s typickými brejličkami, ani Ringo Starr s jeho slavnými kníry a kotletami. A opomenuta nebude ani kultovní Žlutá ponorka ze stejnojmenného animovaného filmu z roku 1968.

Chcete mít LEGO s Beatles? Odhlasujte si to :)

Jak vlastně LEGO na Žlutou ponorku přišlo?  Beatles Yellow Submarine je součástí řady LEGO ideas, tedy sérií, za nimiž stojí fanoušci stavebnice. Který nápad se líbí a dostane dostatek hlasů, ten LEGO zrealizuje. A tak došlo na Ringa, Johna, George i sira Paula a jejich animovanou ponorku složenou z 553 dílků a kostek.

stavebnice LEGO a ponorka s The Beatles

Foto:  ideas.lego.com

Ale slovo musíme dát i samotnému autorovi nápadu Kevinovi Szeto: „Jako amatérský hudebník a skladatel jsem se vždy v hudbě The Beatles doslova nořil. Takže vytvořit model Žluté ponorky bylo něco, co mi přišlo jako skvělý způsob, jak lásku k The Beatles vyjádřit.  A vzdát samozřejmě i hold této slavné kapele.“

Nápadu se chopil designer LEGO Justin Ramsden, který také patří k fanouškům The Beatles: „Když jsem byl malý a díval se na ten film, byl jsem nadšený, jak je plný imaginace. A přesně jako na film se dívám i na LEGO a jeho součástky.“

Video: LEGO Žlutá ponorka vs Mořské monstrum