LEGO si k Vánocům nadělilo nového ředitele

padda_bali-lego-mini-figure.jpg
12 let a dost. To si zřejmě řekl bývalý „hlavoun“ LEGO Jørgen Vig Knudstorp. Celkově 4. prezident společnosti (a první, kdo nepocházel z rodiny zakladatelů) usoudil, že více jak dekáda ve vedení firmy je tak akorát. Protože když se za svým působením ohlédl, mohl být více než jen spokojen.

LEGO, jehož budoucnost byla na počátku nového milénia v mlhách, se za Jørgovy „vlády“ vyšvihlo až na pozici světové hračkářské jedničky. Jak se mu to povedlo? Přestal nad LEGO uvažovat pouze jako nad pouhou stavebnicí. Zapojil do stavění nové emoce. LEGO začalo spolupracovat s tvůrci hollywoodských trháků (LEGO Star wars) a začalo více cílit na dívky (LEGO Friends).

LEGO ředitel Padda bali jako mini figurka

Toby bylo, aby Padda Bali neměl vlastní LEGO mini figurku :)

 V LEGO úspěšný manažer samozřejmě zůstane. Přesune se ale do vedení jedné z divizí (bude mít na starost brand – obchodní značku LEGO), kde ho tolik nebude zatěžovat byrokracie spojená s vedením celé firmy.  Kdo ho ale nahradí?

Bude jím Brit Bali Padda. Veterán LEGO, který prostředí firmy dobře zná. Jeho jméno napovídá jak indický původ (bude tedy první „Nedán“ v čele LEGO), tak očekávaný větší zájem LEGO o asijské trhy. Protože, jak Bali připomíná, na LEGO čeká nejen Asie, ale i další chudší oblasti jako je Jižní Amerika nebo Afrika. „Ve světě zůstávají miliony dětí, které dosud neměly šanci se ke stavebnicím LEGO dostat.“  A to se brzy změní.