LEGO příběh

lego-pribeh_ico.jpg
LEGO® příběh – pod tímto jednoduchým a snadno zapamatovatelným názvem se skrývá fantastická (dějově i vizuálně) komedie natočená 3D postupem. Filmová pohádka z LEGO světa, která sklidila v době svého uvedení neuvěřitelně pozitivní ohlas. A to nejenom u fanoušků LEGO stavebnic (u kterých se úspěch předpokládal tak nějak automaticky), ale i u všech, kteří si s LEGO hráli naposledy třeba před 20 lety. A každý, kdo film viděl, potvrdil to samé – páni, tak tohle je čistá zábava

lego-pribeh

LEGO příběh je neuvěřitelně úspěšná koexistence starého světa klasických plastových stavebnic a výstřelků moderních technologií (o potírání se dvou zdánlivě protichůdných světů je nakonec i sám film, ale neprozrazujme jeho konec). LEGO příběh je i film, který ukazuje, že možnosti tradičních stavebnic LEGO jsou nevyčerpatelné. A poskytují dostatek prostoru pro vymýšlení dalších a dalších dobrodružství a her. Jaký je tedy LEGO příběh?

LEGO příběh online – podívejte se na trailer

LEGO příběh ovládne antihrdina

Hrdinou LEGO příběhu, respektive antihrdinou, je Emmet, dokonale průměrná LEGO figurka, která se shodou okolností přichomýtne k mocnému Kamenu Vzdoru. Z obyčejného pracovníka, který každý den prožívá rutinním stylem (ráno rozcvička, seriál v TV, kafé z bistra, pak jde na stavbu budovat LEGO Město) se náhodou stane Vyvolený, co se má v LEGO příběhu postavit zlému Lordu Byznysovi a jeho superzbrani.

Sám Emmet by to samozřejmě nezvládl, proto jsou mu při ruce (spíše se jim ale  Emmet plete do řemesla) skuteční superhrdinové. A protože film vznikl u Warner Bros., byla zásoba jmen, pro které tvůrci mohli sáhnout, dostatečně bezedná. V LEGO příběhu se objeví postavy a narážky na Supermana, Wonder Woman, Batmana, Želvy Ninja, Gandalfa nebo Brumbála, objeví se tam ale i noví superhrdinové jako akční diva Hustěnka. Angažmá slavných postav a samozřejmě také řad stavebnice LEGO přineslo tvůrcům LEGO příběhu možnost rozehrát sérii gagů a narážek na obecně známé „hlášky“ a další popkulturní odkazy. Ve finále se řežou smíchem všichni – fanoušci LEGO, příznivci komiksů a sci-fi, rodiče i jejich děti.

LEGO příběh vás oslní i vizuálně

Co ocení nejen fanoušci LEGO, je výtvarná stránka. Autoři filmu využili všech ultramoderních technologií k modelování dokonalého LEGO světa. Ten přitom dodržuje jeho zákonitosti: pohyb LEGO figurek ctí možnosti plastových vzorů, počítačově „malované“ kostičky mají oděrky a dobré nedokonalosti vzniklé při lisování. Jako fanoušci LEGO asi dobře víte, o čem mluvíme :).

Animátoři v kreativním mixu mísí svět řad LEGO stavebnic do příběhu, který má spád a svižný děj. A několik překvapivých zvratů, skrze které LEGO příběh spěje k překvapivému rozuzlení. To když se ve světě plastových panáčků začnou objevovat skutečné a reálné předměty ze světa lidského.              

Hledáte pro LEGO příběh celý film online?

Tak to vás asi zklameme. Budete muset ji do kina nebo si koupit DVD. Ale pro nedočkavé tu máme LEGO příběh – film o filmu.

LEGO příběh – dobře, tak tady aspoň malou ukázku..

 

 

 

Tipy na hrdiny z LEGO příběhu

Batman vs. Catwoman

LEGO City

LEGO Star Wars

Batman vs Catwoman LEGO City LEGO Star Wars

Batman si v LEGO příběhu zahrál jednu z hlavních rolí. Bude to i váš hrdina?

A tady se to vše stalo. Postavte si i vy filmové město pro nové příběhy.

Tak moment! Co tu dělají Hvězdné války? Nic vám ale z filmu neprozradíme :).

detail hračky ▶ detail hračky ▶ detail hračky ▶