LEGO pomáhá malým pacientům zbavit se strachu z nemocničního prostředí

lego-pomaha-malym-pacientum-zbavit-se-strachu-z-nemocnicniho-prostredi-ico.jpg
Malý William (patří mezi 1 500 až 1 700 britských dětí, u kterých je bohužel každoročně diagnostikována rakovina) se už nemusí bát nemocničních přístrojů a lékařských zákroků. Pomáhá mu v tom LEGO.

Sedmiletý hoch, jinak velký fanoušek LEGO, je jedním z prvních dětských pacientů, kteří se pomocí stavebnice učili poznávat fungování na první pohled hrozivých nemocničních přístrojů, jako jsou magnetické rezonance, rentgeny, lineární urychlovače nebo gamakamery. A William zrovna na modelu urychlovače „léčil“ i své LEGO minifigurky portrétující oblíbené superhrdiny. Kde se ale model takového složitého přístroje vzal?

 

LEGO model urychlovače

Model urychlovače z LEGO kostek [foto: SWNS]

William si ho vyrobil sám. A to v rámci projektu Little Linac (něco jako Malý Urychlovač). Za nápadem s modely lékařských přístrojů se totiž skrývá iniciativa profesora Davida Brettleho – šéfa jedné divize nemocnice v anglickém Leedsu. „LEGO kostky miluje každé dítě. Jsou proto ideální cestou, jak děti o léčbě informovat a snížit tak jejich stres z léčby. Pokud děti zbavíme úzkostí, je i větší šance, že léčba bude úspěšná.“

A když se léčba blíží k závěru, vede naopak profesor Brettle děti k tomu, aby z kostek stavěly obyčejnější věci: LEGO modely robotů, zvířat nebo vesmírných raket. A snáze se tak vrátily do normálního života.

Přejeme, ať se to co nejdřív podaří i u malého Williama.

 

Postavte si model celé nemocnice z LEGO City