LEGO na mezinárodní den Star Wars udeřilo silou Hvězdy smrti

lego-death-star-sydney-star-wars-ico.jpg
Možná to víte, možná ne. 4. 5. Je pro všechny fanoušky hvězdné série Dnem Hvězdných válek (Star Wars). V Austrálii svátek každého správného fanouška „vesmírné opery“ oslavili největším LEGO modelem Hvězdy smrti. Opravdu největším? Na jižní polokouli určitě.

LEGO Death Star v Sydney

Na to, aby Hvězda smrti – nejničivější super síla hvězdného Impéria vesmírná bitevní stanice Death Star – byla vyvedena do všech detailů včetně ideálního kulatého tvaru, dohlédl mistr stavitel LEGO Chris Steininger. Ten přiletěl „šéfovat“ stavbě až z USA. A povedlo se?

Hvězdná super síla z 210 000 LEGO kostek

Kibicovalo mu do toho a radilo na 3 000 přihlížejících u obchodního centra Warringah Mall v Sydney. Příprava stavby i s pomocí specializovaného softwaru zabrala na 8 měsíců. Na samotnou stavbu pak Chris použil 210 000 LEGO kostek. A i další čísla ukazují, o jak náročnou věc šlo: LEGO Death Star má v průměru cca 2,4 metru, po obvodu pak metrů 7,2. A musela mít opravdu pevné základy.

Protože kdyby se model rozkutálel, uvedl by do pohybu solidní masu – LEGO Hvězda smrti vážila enormních 545 kg.

Video: podívejte se, jak rostla LEGO Hvězda smrti

Proč vlastně LEGO kladlo na tuto akci takový důraz? V květnu totiž oslavíme 40 let od uvedení úvodního filmu celé ságy Hvězdných válek: epizody Nová naděje. Pokud chcete LEGO Hvězdu smrti vidět na vlastní oči, museli byste cestovat časem. Na svém místě stála jen několik hodin a zase ji rozebrali. Snad vám napraví náladu, že 8. Epizoda Hvězdných válek bude mít premiéru už tento rok.

 

Zkraťte si čas na další film hrou s LEGO Star Warst