LEGO fanoušci vybrali na přes 18 000 $ pro oběť loupeže

lego-fanousci-vybrali-na-pres-18-000-pro-obet-loupeze-ico.jpg
LEGO není jen spojování kostek, je to i spojení lidí. Komunita fanoušků LEGO stavebnice je vyhlášená svou soudržností. A to nejen když jde o sdílení fotek a návodů.

Potvrdil to i smutný příběh s lepším koncem: LEGO je fenomén, který láká nejen stavitele, ale také zloděje. Přesvědčil se o tom talentovaný mladý Francouz Louis – který si říká republicattak (fotky jeho výtvorů najdete zde). Po návratu domů našel svůj pokoj vykradený. Nechyběl laptop nebo další cennosti, zloděj vyrazil na lup najisto: zmizela Louisova celoživotní sbírka stavebnic a modelů LEGO, které skládal 14 let. Mezi ty nejcennější patřily stavebnice z LEGO Star Wars: kosmická loď Millennium Falcon 75192 (v ceně cca 55 000 Kč), 75060 Slave I nebo palác padoucha Jabba Hutta. Celý seznam najdete zde.

Zpráva o loupeži se v komunitě rychle rozšířila sociálními sítěmi a vyústila nejen ve stovky povzbuzujících pozdravů, ale i ve sbírku na portálu GoFundMe. Veřejná sbírka za 24 hodin nasbírala přes 18 000 $ (přes 400 000 Kč). A přes dosud trvající zájem přispět, je uzavřena. Takže přeci jen dobrý konec? Podívejte se na video.