LEGO 8880

IMG_8301.JPG
Rádi bychom zde uvedli rubriku „zpátky do minulosti“, ve které budeme popisovat vybrané LEGO sety. Náší první vzpomínkou bude model auta, auta, které mělo přívlastek SuperCar – model 8880.

Tyto LEGO sety jsou součástí sbírky VeseleKostky.cz, nicméně v případě zájmu o konkrétní model je možné ho u nás poptat – ve většině případů disponujeme několika kusy těchto popisovaných modelů a to včetně návodu a originální krabice.

LEGO 8800

Náší první vzpomínkou bude model auta, které mělo přívlastek SuperCar. Jde o model, který se objevil v katalogu LEGO v roce 1994 a ihned vzbudil zákonitý rozruch. Jde o model 8880 Super Car.

Model 8880 Super Car přinesl převratné novinky

Na dobu svého představení šlo o ohromný model, který měl rozměry ohromujících 60 cm na délku, 30 cm na šířku a 20 cm na výšku.  Impozantní stavebnice, která obsahovala 1343 součástek. Super car byl vrcholem technické dovednosti stavitelů LEGO, obsahoval funkce, které do té doby nebyly na žádném LEGO setu nikdy použity. Z nejzajímavějšího uvedu nezávislé zavěšení každého kola – každé kolo je odpružené dvojicí pružin, všechna čtyři kola jsou spojena s volantem, takže se při otočení volantu otočí všechna čtyři.

Hnací ústrojí Superauta je složeno z vzadu podélně uloženého pístového V8, na který jsou napojeny tři diferenciály a dokonce 4stupňová přímo řazená převodovka. Z dalšího bych pak uvedl výklopný zadní „kufr“, který skrývá již zmiňovaný V8 motor. V přední části nalezneme výklopné světlomety, které se ovládají pákou v kabině. 

Cena dnes? Od 5 tisíc...

Tento model je již dnes považován za sběratelský kus, však také jeho reálná prodejní cena za použitý model v kompletním balení se pohybuje okolo 5 tis. Kč. Pokud bychom se bavili o nové krabici, která má ještě přelepky a nikdy nebyla rozbalená, jde o cenu kolem 13 tis. Kč.

Posuďte sami, není krásné :-)?

LEGO 8800 b LEGO 8800 cLEGO 8800 d LEGO 8800 d LEGO 8800 e LEGO 8800 e LEGO 8800 f LEGO 8800 g