Které figurky z LEGO Star Wars jsou nejpopulárnější?

lego-star-wars-iii-the-clone-wars-ico.jpg
Hvězdná sága Star Wars má miliony fanoušků. Podobně početný tábor příznivců mají i stavebnice LEGO. A pak tu máme průsečík obou množin: fanoušky LEGO Star Wars. Kterou figurku si tito fanoušci Star Wars z Planety LEGO oblíbili nejvíce?

LEGO star wars Klonové války

Než se dostaneme k jednotlivým postavám, musíme nejdřív vysvětlit, z jakých čísel jsme při srovnání vycházeli. Nebojte, nebude to dlouhé ani složité. Počítali jsme jednoduše čísla, která figurka je nejhledanější. A to jak na internetu, tak přímo na našem obchodu. A výsledky jsou více než zajímavé.

Zatímco v celé hvězdné sáze nakonec vždy vítězí dobro a klaďasové (byť po mnoha, mnoha peripetiích a dějových zádrhelech), v popularitě jednotlivých postav je to jinak. Alespoň v LEGO.

V poli poražených skončili jak oba roboti R2-D2 a C-3PO, tak Hans Solo (náš osobní favorit), princezna Leila, tak učitel Jediů Obi-Wan Kenobi nebo chlupatý Chewbacca. A s Chewbaccou už se ale pomalu blížíme k opravdu hodně hledaným a prodávaným postavám.

3. místo: Yoda

Statečný a ctnostný Obi-Wan Kenobi tedy neuspěl. Zato jeho žáci Anakin Skywalker a Luke Skywalker ano. Vůbec nejpopulárnější kladná postava Star Wars mezi LEGO fanoušky je slovutný a moudrý Mistr Yoda – nejstarší a nejváženější člen Rady Jediů. Ani jeho schopnosti, důvtip a zkušenosti nestačily, aby v popularitě porazil figurku, která zobrazuje postavu nejvšednější.

2. místo:  Stormtrooper

Imperiální voják – příslušník úderné pěchoty. Klonoví soldáti, u kterých až do VII. epizody neznáme tvář, jméno, původ, ani motivaci. Přestože se ve filmové sáze ani jedinkrát nepřiblížili k tomu, že by zranili (natož porazili) některého z hlavních hrdinů, v našem žebříčku popularity jim to natřeli na plné čáře.

LEGO STAR WARS
Stormtrooper

1. místo:  Darth Vader

Temný pán ze Sithu, padlý Rytíř Jedi, záporák všech záporáků, ultra padouch, ztělesnění zla a jedna z klíčových postav Star Wars. Když ho Palpatine a temný lord Darth Sidious ještě jako Anakina Skywalkera strhl na Temnou stranu Síly, netušil, že z něj vytvořil figurku s největší vahou. Alespoň na šachovnici v galaxii LEGO :). 

LEGO Star Wars
Darth Vader