Kouzelnický trik, ze kterého se vám zatají dech

kouzelnicky-trik-ze-ktereho-se-vam-zataji-dech-ico.jpg
Klasickou kouzelnickou iluzi s levitující dívkou a kouzelníkem, který kolem jejího vznášejícího se těla, protáhne kruhovou obruč, sestrojil holandský LEGO fanoušek Teun de Wijs.

Magie, kouzla, čáry a LEGO, to nemusí být jen Harry Potter a kouzelnickýá škola v Bradavicích. Teun ve svých LEGO modelech spojuje lásku ke starým hračkám – automatům a ke stavebnicím LEGO. Mechanické hračky automaty jsou známy tisíce let. A Teun se do nich zamiloval, když v časopise jako dítě viděl londýnské muzeum Cabaret Mechanical Theatre, které se právě n automaty a mechanické hračky specializuje.

„Okamžitě mě u těch hraček fascinovala jejich imaginace, humor, zručnost a vynalézavost. A hned jsem prosil své rodiče, aby mě a mojí sestru tam vzali. Splnili mi to a já byl jako v nebi!“

 

 

 

Stavebnice LEGO se mu zdají být pro podobné mechanismy ideální – považuje je zá přímou spojnici mezi světem technických konstruktérů a sochařskou tvorbou. A pak je to samozřejmě hravost, která stavebnicím LEGO umožňuje převést všechny nápady a sny na dech beroucí strojky, jako je třeba tento fakír a jeho tančící kobra.

„Myslím, že nejlepší automat má v sobě nějaký trik, ať je to mechanický wow-faktor nebo jiný jednoduchý vtip.“