Kosmická loď z LEGO Červený trpaslík se blíží. Přistane ani ne za 3 000 000 let :)

Kosmická loď z LEGO Červený trpaslík.jpg
Do Vánoc to v LEGO asi nestihnou, ale příští rok se už všichni fanoušci slavného seriálu Červený trpaslík (Red Dwarf ) můžou těšit na nový LEGO set založený právě na tomto TV kultu. Jak k tomu došlo?

set LEGO Červený trpaslík

Obr: set LEGO Červený trpaslík [foto: LEGO ideas]

Do Vánoc to v LEGO asi nestihnou, ale příští rok se už všichni fanoušci slavného seriálu Červený trpaslík (Red Dwarf ) můžou těšit na nový LEGO set založený právě na tomto TV kultu. Jak k tomu došlo?

Jak jinak než přes LEGO ideas. Tam se někdy v červnu tohoto roku fanoušek LEGO a evidentně i příznivec sci-fi seriálu Legobob32 umístil nápad na nový LEGO set. A začaly se dít věci: za pár dní měl 1 000 hlasů a polovinu z potřebných 10 000 hlasů získal začátkem prázdnin.

Red Dwarf LEGO all stars

Pak už to šlo pomaleji, ale v listopadu LEGO oznámilo, že se po dosažení mety 10 000 hlasů mohou všichni fanoušci seriálu těšit na kabinu kosmické lodi, dopravní modul Blue Midget a samozřejmě  Listera, Kocoura, Rimmera, Krytona  a další (anti)hrdiny.

Obr: LEGO Červený trpaslík

Obr: LEGO Červený trpaslík

Legobob32 svůj nápad komentoval: „Když jsme si to mohl rozhodnout sám, chtěl jsem v jednom setu dostat z každé série vše, co mám rád i oblíbené postavy.“ A co bude dál?

LEGO přesune Trpaslíka z roviny nápadů to stádia časné realizace. Nápadu se chopí team LEGO designerů, kteří posoudí, zda by nový set zapadl do konceptu ostatních stavebnic. Zda splní nároky na hratelnost a bezpečnost. Uvidíme, zda cesta Červeného trpaslíka z LEGO kostek na pulty obchodů bude kratší než 3 000 000 let, po které se kosmický koráb toulá nekonečným vesmírem.