Kam po Vánocích? Směr Praha a Výstava modelů z LEGO kostek

praha-a-vystava-modelu-z-lego-kostek-titanic.jpg
Každý fanoušek, co dostal nadělenou LEGO stavebnici pod stromeček, se jistě vydá hledat inspiraci, co s ní. Po návštěvě pražské výstavy bude možná vědět. Každopádně z toho, co na ní uvidí, se mu zatočí hlava.

Nic podobného totiž v Česku (pravděpodobně) ještě nebylo. Pořadatelé totiž sáhli po zlatém LEGO fondu polských mistrů stavitelů a sběratelů. Výstava vznikala skoro rok, během kterého vznikaly makety i finální stavby. I v současnosti na projektu pracuje na 100 lidí. Ale pojďme k tomu podstatnému, co na výstavě uvidíte.

Nebojte, neprozradíme vám vše.  Ale Titanic? Ten zmínit musíme. 11 m dlouhý model slavné zaoceánské lodi „spolykal“ 500 000 kostek.

Obr: LEGO Titanic

Nemůže chybět svět Pána prstenů. Tentokrát uvidíte Erebor – Osamělou horu, staré sídlo rasy Trpaslíků, které určitě znáte z filmového Hobbita. Nebo scénu, kdy Frodo Pytlík bojuje s obří pavoučicí Odulou. Máte rádi Sci-fi?

Pak si zaletíte i do světa fantazie Hvězdných válek, které jsou právě opět aktuální. V hlavní roli v LEGO Star wars připluje hvězdný bitevník Star Destroyer. Ale pojďme z budoucnosti zpět do historie.

Kdy, kde a za kolik

  • 27. 12. 2016 – 1. 2. 2017
  • Křižíkův pavilon, Výstaviště Praha
  • Ceny vstupeneka pro jednotlivou osobu se pohybují od 140 do 210 Kč.

Připomenete si pád Berlínské zdi, navštívíte Forum Romanum, uvidíte první krok člověka na Měsíci a zažijete Divoký západ a zlatokopeckou horečku. Doslova na vlastní kůži.

 Co nebude na LEGO výstavě chybět?

Ukázky klasických stavebnic LEGO DUPLO pro nejmenší, LEGO Technic nebo LEGO Mindstorms, Harry Potter a ukázka historických budov. A taky interaktivní mapa Evropy, zábavní zóna, hry na Playstation 4, místo na stavění obřích staveb, prostě je toho tolik, aby si výstavu užil opravdu každý.

Video: LEGO výstava Praha