Jen nastartovat a odfrčet – podívejte se na Forda z LEGO kostek

Ford Mustang z LEGO kostek.jpg
Tak to je neskutečné. Podívejte se, co se vše z LEGO postavit. Třeba tento legendární naleštěný sporťák Ford Mustang, co „objel“ skoro celou Ameriku.

LEGO Ford Mustang – pohled

Foto: facebook.com/fordmustang

Prostě Mustang, kára a proslulý sporťák, který se stal symbolem svobody a ikona Ameriky vůbec. A teď jeho američtí fanoušci mají důvod si připomenout, že se kvůli tomuto krasavci a čtyřech kolech sdružují už 40 let.

A tady ho máme. Počkejte, zdá se vám, že tu něco nehraje? Jasně, právě se díváte na Mustang 1964 1/2, který letos vznikl právě pro MCA na americké centrále společnosti LEGO v Enfieldu. Jde o dokonalý 1 : 1 věrný model, prostě kopie skutečného auta postavená z kostek LEGO.

LEGO Ford Mustang – zadek

Foto:  facebook.com/fordmustang

A když říkáme kopie, myslíme skutečnou nápodobu až do posledního detailu, elegantního prohnutí kapoty, fešáckého kování nebo frajerských disků na kola. Mimochodem, z LEGO kostek jsou i pneumatiky. Jen šasi museli tvůrci udělat z hliníku, aby auto unesly. A kde model uvidíte?

Auto čekala pouť po Americe (na 3 100 mil dlouhá), než Mustang zaparkovali v LEGOLANDu Florida. A když jsme u čísel: na stavbu padlo ca 194 000 kostek vážících 430 kilogramů, jeho délka je 4 572 mm.

Video: 1964 1/2 Ford Mustang z kostek LEGO