Je mu 18. Má talent. A sám sobě udělal náhradní paži. Z LEGO!

je-mu-18-ma-talent-a-sam-sobe-udelal-nahradni-pazi-z-lego-ico.jpg
David Aguilar, 18letý Andořan, se s pravou rukou, která nebyla dokonale vyvinuta, už narodil. S tímto hendikepem se vyrovnal stylem, který je prostě úžasný.

LEGO protéza

David si mohl zoufat. Mohl dokola poslouchat poznámky typu: „Jé, ty máš jen jednou ruku?“ A třeba zahořknout. Místo toho je pro své okolí pan Někdo. A příběh jeho vytrvalosti a vynalézavosti nadchnul statisíce diváků Youtube kanálu Great Big Story. Jak se mu to povedlo?

Bez humoru by to nešlo

Nečekaná řešení nám pomáhá najít nadhled. Ten David nad stavem pravé končetiny určitě má. Nakonec jako fanoušek elektronické hudby hraje jako DJ s vtipným „nickem“ – Hand Solo. I jeho vzor pilot kosmické lodi ze Star Wars se dokázal dostat z každé šlamastiky díky své šikovnosti a důvtipu. Davidovi pomohl i jeho jiný koníček – je nadšeným stavitelem LEGO. Touto stavebnicí je doslova fascinován. A první plány na to, že by si z plastových kostek sestrojil protézu, začal spřádat, už když mu bylo pouhých 9 let.

První model z LEGO? Za 8 dní

David z LEGO uměl postavit funkční modely aut, letadel nebo lodí. Tak proč ne umělou paži? Zní to neuvěřitelně, ale první umělou ruku – model nazvaný MK1 – David sestavil z dílků za osm dní. A hned začal pracovat na jejím vylepšení pomocí řady LEGO Technic.

Náhradní ruka, kterou David používá dnes, je MK2. Je plně funkční. Svaly jsou v ní nahrazeny lankovými táhly a bateriemi. Dokáže si s nimi otevřít dveře, dát si s kamarády high five i udělat kliky. Nevěříte, podívejte se!

 

 

 

Vyzkoušejte svůj um s
LEGO Technic