Jak se staví Ferrari Formule 1 z kostek LEGO® v životní velikosti

Ferrari Formule 1 z kostek lega.jpg
Jak se staví Ferrari z kostek LEGO® v životní velikosti, do kterého můžete usednout.

LEGO® se již dlouhou dobu snaží se svými partnery jako Shell nebo Ferrari o skvělé PR v oblasti automobilového průmyslu. Tyto značky přišli společně před pár lety s myšlenkou vyrobit model závodního vozu Ferrari Formule 1 v životní velikosti. Ač to nebyla vůbec snadná práce, úspěch to byl obrovský. Užili si to jak zástupci LEGO®, kteří vůz z kostek vyráběli, tak i samotní jezdci, kteří se slavnostního odhalení vozu rovněž za stáj Ferrari zúčastnili. Překvapeni samozřejmě byli i novináři a všichni fanoušci. LEGO® se v dalších letech po tomto úspěchu rozhodlo, že zrealizuje podobné náročné úkoly. V roce 2014 tak například představila z kostek LEGO® postavený závodní vůz Ferrari F12berlinetta, na jehož zrychlenou stavbu se můžete podívat zde https://youtu.be/l9rqu7Oqhdc.

Ve videu uvidíte zrychlené záběry, jak postupně celé dílo z kostek vznikalo a jak náročné logistiky bylo potřeba. Sami si pak můžete tipnout, kolik kostek stavebnice LEGO® asi bylo potřeba pro vytvoření celého modelu.

A že je tento model z kostek LEGO® opravdu v měřítku 1:1 předvedli jezdci stáje Ferrari Fernando Alonso a Felipe Massa na tiskové konferenci v Singapuru, kteří si vyzkoušeli pohodlí kokpitu tohoto kostkového vozu. Jako bonus si pro ně výrobci tohoto kostkového vozu připravili i model volantu, jak jinak než z kostek LEGO® v měřítku 1:1. Na obou jezdcích bylo vidět překvapení a v hlavě se jim honila myšlenka, jaké by to bylo se v tomto modelu projet na trati. Pokud byste si chtěli sami postavit nějaký pěkný model auta ze stavebnice LEGO®, nevězte hlavu, že v nabídce nemáme žádné modely v životní velikosti. Máme desítky malých aut z LEGO®, která potěší malé i velké stavebníky.