Felix Jaensch je mistr stavění LEGO MOC

lego_Felix_Jaensch_Alexandrine_Parakeet_ico.jpg
Strakatí papoušci si čechrají peří a ukazují pestře barevné chocholky. Jenom vzlétnou. Jsme v ZOO? Ne jen si prohlížíme sochy z LEGO kostek německého umělce Felixe Jaensche.

lego_Felix_Jaensch_Alexandrine_Parakeet

obr: LEGO papoušek

Německý umělec Felix Jaensch (a že slovo umělec je tady opravdu na místě) je mistr v disciplíně MOC (my own creation). Tedy ve volném stavění z kostiček LEGO, kdy vás omezuje jen fantazie a šikovnost. A že obojího má Felix na rozdávání. Detaily, barvy, plné tvary i smysl pro humor. To vše dělá Felixova zvířata neodolatelnými.

Lego – malpa

obr: Lego – Malpa kapucínská

Ať už jsou to barevní a strakatí papoušci a jiné pestré ptactvo, není zvíře, které by Felix z LEGO kostek neuměl vymyslet. A samozřejmě následně sestavit. Mezi jeho další oblíbené tvory, kterým dá z kostek podobu, patří opice a drobní savci: morčata, krtci nebo myšky. K jeho slavným dílům patří tygří hlava a červená liška (red fox z 638 dílků). Kde je uvidíte?

Video: liška z LEGO

 

Své výtvory z LEGO Felix zveřejňuje jednak na internetu, kde je sdílí na sociální síti Flickr, některé jeho výtvory si můžete objednat i na webu mocnation.com. Je mezi nimi model lidské lebky i ona proslulá liška. Líbí se vám? Za 149 $ je vaše :).

Video: liška z MOCnation