Dočká se starý mlýn vlastní LEGO stavebnice?

lego-mlyn-obraz-ico.jpg
Těžko vyjádřit slovy atmosféru, jaká na vás dýchne při pohledu na tento starý mlýn. Otlučená, orvaná chýše s doškovou střechou a s velkým dřevěným kolem jakoby opravdu vypadla z obrazu starých vlámských mistrů nebo romantických malířů.

Je sychravý podzim, z komína se kouří. Imaginaci povzbuzující stavba, která se hodí spíše do divoké přírody a která dokáže dokonale zprostředkovat, jak těžký museli mít život lidé v takovém mlýnu. A přece se vše podařilo přenést do světa plastových LEGO kostek. A to včetně následků zubu času, který se do dřevěného vzoru zakousl.

LEGO mlýn

A co víc. Model LEGO mlýnu udivuje i dokonalou funkčností, snad jen klapat, když mlynář pustí náhon, kolo neumí. Není divu, že projekt, za kterým stojí šikula (nebo šikulové) říkající si fishingtwister rychle posbíral na LEGO ideas potřebných 10 000 hlasů od jiných fanoušků.

LEGO mlýn vzor

Má LEGO mlýn vzor v tomto slavném obraze [foto: wikipedia]?

A pokud designeři a manažeři LEGO usoudí, že se starý mlýn hodí mezi všechny ty kosmické lodě, rychlá auta a superhrdiny, setkáme se s ním brzy na pultech obchodů.

Líbí se vám i další projekty? Podpořte je na LEGO ideas.