Div architektury – Muzeum umění v Milwaukee – rozkládá svá křídla i v LEGO

div-architektury-muzeum-umeni-v-milwaukee-rozklada-sva-kridla-i-v-lego-ico.jpg
Podívejte se na úžasný model ikonické stavby, která se jako obří pták usadila na břehu Michiganského jezera. V LEGO prostě není nemožné prakticky nic.

LEGO model Muzea umění v Milwaukee

Dříve platilo, že ze všech druhů výtvarného umění se architektura musí, co se týká fantazie umělců, držet nejvíc vzadu. Že to v době moderních technologií neplatí, dokazuje fantaskní stavba, která se se svými perutěmi jako velký betonový pták usadila v americkém Milwaukee.

Složitě tvarovanou stavbu Milwaukee Art Museum, která popírá fyzikální zákony, si jako vzor vzal mistr LEGO stavitel z Budapešti Vida Andras. Sám Vida věří, že model, který umístil na web LEGO ideas, získá u ostatních fanoušků dostatečnou podporu a podaří se ho zavést mezi další stavebnic slavných světových staveb. Protože muzeum, jinak dílo slavného architekta Santiaga Calatravy, je skutečně něco odlišného.

Vida na svůj model použil záměrně kontrastní kostky v bílé a černé barvě, aby vynikla jednoduchost a ladnost linií stavby a jejího modelu. Bojíte se, že stavebnice bude moc složitá? Sám Vida to vyvrací: „Co jsem chtěl, tak bylo postavit set, který si může složit opravdu každý. Nebude tedy těžko stavebnici dát dohromady tak, aby z ní byl opravdu hezký dekorativní kousek. Opravdu si myslím, že stavba modelu je lehká pro dospělé i pro děti.“

 

 

 

Podívejte se na video, je opravdu působivé. A pokud budete souhlasit, tak dejte Vidovi hlas. Milwaukee Art Museum si zaslouží být v sérii LEGO architekture podobně jako Kapitol, Velká čínská zeď nebo střed Londýna.

 

Hlasuj na LEGO ideas