David Liu je mistr stavění MOC: v DNA mu koluje LEGO

david-liu-je-mistr-staveni-moc-v-dna-mu-koluje-lego-ico.jpg
Vědec, chemik, biolog, inovátor a profesor molekulární biologie na Harvardu – David Liu. A mistr stavění v LEGO disciplíně MOC (my own creations). Jeho výtvory vynikají fantazií a schopností propojit věci a věty spolu zdánlivě nesouvisející.

LEGO Alien

Ať to jsou hyperrealistické modely filmových kosmických raket, lokomotiv a robotů, nebo jde jednoduché „rozpixelované“ počítačové postavičky, vždy je David Liu tvoří s notnou dávkou smyslu pro humor. V řadě Davidových LEGO modelů definují zábavní šneci, čerti, krabi, zajíci i veselí prehistoričtí plesiosaurové, které David často vytváří z jedné základní LEGO stavebnice.  

Spojením nespojitelného (pokud ovšem nejde o nadsázku a o humor) vyniká i jeho korporátní Vetřelec, který si právě dal kafíčko a chystá se začít ranní směnu v kanceláři.

Davidův styl stavěná vyniká ještě jednou zvláštností. Jak sám říká, moc LEGO kostek nemá, takže všechny modely většinou zase rychle rozebere a přestaví. Sociální sítě jsou tak jednou z mála šancí, kde Davidovy LEGO výtvory můžete vidět. Třeba na Flickr: