Cambridge hledá „profesora LEGO“

lego-profesor-cambridge.jpg
Práce, co je samo o sobě odměnou. Plat 87 000 £ ročně. „Dream job“ a vysněná pracovní pozice na respektované a věhlasné cambridžské universitě. A co víc, přímo propojená s fenoménem LEGO. Děláme si snad legraci?!

Profesor LEGO

BBC už má jasno, kdo jak bude nový profesor vypadat :)

Ani trošku. V pátek 20. 1. anglická universita uzavřela přihlášky na novou profesorskou pozici. A v Cambridgi to nakonec nebude poprvé, co otevřou překvapivou profesuru. Je to pár let, co škola vyhlásila konkurs na „profesora přes čokoládu“ na katedře chemického inženýrství a biotechnologie. Nu a teď LEGO.

Profesor LEGO bude bádat nad vlivem hry na rozvoj dětí

Chytrým hlavám na Fakultě vzdělávání v Cambridge neunikl fakt, jak moc by se měl v 21. století při výchově dětí klást důraz na hru. A vůbec na schopnosti hrát si. Hra dětem pomáhá pilovat dovednosti jako: schopnost úspěšně hledat řešení, spolupracovat v kolektivu, dodržovat pravidla a dbát na sebekázeň. A tady už se blížíme ke stavebnicím LEGO a základní myšlence firmy vůbec: učit děti zvídavosti a dovednosti a rozvíjet své schopnosti nenásilně, pomocí hry.

Nakonec společnost LEGO je jedním z hlavních fundátorů nové profesorské pozice, kterou podpořilo částkou 2 500 000 £. Další milion a půl půjde na další provoz výzkumného centra PEDaL (Research Centre on Play in Education, Development and Learning). Centrum na universitě už druhým rokem nezkoumá nic jiného, než je vliv hry na vzdělání, rozvoj a schopnosti učit se.

Oficiální ohlášení konkursu na novou profesuru