Accio! Škola čar a kouzel v Bradavicích v plné kráse

accio-skola-car-a-kouzel-v-bradavicich-v-plne-krase-ico.jpg
Fanoušky kouzelnické ságy Harryho Pottera čekají pravé žně. Nemusejí přitom ani mávnout kouzelnou hůlkou. Nadělovat jim bude LEGO. A bude to velké.

Spojení kouzelnických příběhů Harryho Pottera a jeho (ne)přátel se světem LEGO kostek patří mezi podobnými spolupracemi této hračkářské velmoci. A někdo z fanoušků LEGO potterovských kouzel si jistě vzpomene, že pravděpodobně nejatraktivnější „kulisa“ Harryho dobrodružství – Škola čar a kouzel v Bradavicích – už se jako LEGO Harry Potter stavebnice jednou objevila. Jenomže to nebyl zdaleka takový kolos jako horká novinka z léta 2018, která má dílků cca 5 až 6krát více.

 

LEGO Škola čar a kouzel v Bradavicích

 

K rozměrům Školy z Bradavic, která má přes půl metru na šířku i výšku, kontrastuje počet LEGO figurek, které mají školu zalidnit. Jsou to vlastně jen 4 postavy, zakladatelé 4 kolejí:

  • Godrik Nebelvír
  • Helga z Mrzimoru
  • Salazar Zmijozel
  • Rowena z Havraspáru

Očekávání hrdinové jako Harry Potter, Ron Weasley, Hermione Granger budou ve speciálním setu obsahujícím LEGO minifigurky, kterých bude celkem 27. Nechybějí Harryho další spolužáci, učitelé i padouši v čele s Lordem Voldemortem.

Co ale LEGO stavebnice naopak přinese, jsou kouzelné bytosti jako Vrba Mlátička, Mozkomor a čarodějný klobouk, který žáky při nástupu do školy rozřazoval na zmíněné 4 koleje Nebelvír, Mrzimor, Havraspár a Zmijozel.

 

LEGO Harry Potter
Bradavický hrad