7 x LEGO – tak, jak ho neznáte

7-x-lego-tak-jak-ho-neznate-ico.jpg
Když se řekne LEGO, většina si představí slavnou stavebnici. Ne tak fanoušci plastových kostek. Pro všechny, co kouzlu barevných dílků propadli, je totiž LEGO spíše branou k nečekanému řešení problémů a k objevování nových souvislostí a nápadů.

Ze stavebnice LEGO se tak pod jejich rukama rychle stane něco zcela překvapivého. Co? Prakticky cokoliv, co vám fantazie dovolí. A co pak snadno realizujete díky jednoduchosti, funkčnosti a variabilitě obyčejných LEGO kostiček. Nakonec, obrázky a videa vydají za tisíce slov:

Díky listě a ochotném pomocníkovi z LEGO světa nikdy nemusíte ohýbat záda a po čtyřech hledat kabel, který se odplížil do dalekého kouta někde pod stolem.

LEGO kreativní: kabely

LEGO panáček podrží kabel [zdroj: Lolman.me]

 

Podobně poslouží LEGO minfigurka i v případě, že vám chybí redukce chinch – chinch. LEGO panáček kabely propojí, než si redukci seženete, takže poslechu oblíbené hudby nic nebrání.

LEGO kreativní: jack

… a spojí i dva jacky [zdroj: Lolman.me]

 

Díky LEGO kostkám vaše děti snadněji pochopí základy matematiky – zlomky a jejich počítání tak pro nebude čímsi abstraktním a nepochopitelným.

LEGO kreativní: matematika

Matika bude… hračka :) [zdroj: Demilked.com]

 

A možná je bude bavit víc čistění zubů, když si budou moci z LEGO poskládat takovýto držák na kartáčky. No uvidíme, zda jim LEGO dentální rituál usnadní.

 

 

Ale určitě je bude bavit pozorovat ptáčky, jak chodí mlsat do krmítka, které si sestaví z LEGO kostiček sami. Pustíte se do toho ještě o víkendu? Proč ne. Zima přece letos ještě nějakou dobu potrvá. Jen dejte pozor na pevnost stavby, aby vám ji hodující opeřenci rychle nerozmetali. A umístěte krmítko vysoko, aby je třeba sousedovic kocour pozoroval opravdu z bezpečné dálky. Protože by na tom se zdravím mohli být stejně nedobře jako tato stará želva.

LEGO kreativní: krmítko

Pozorovát ptáčky je legrace. Zvlášť při hodování na LEGO krmítku
[zdroj: Demilked.com]

 

Ta měla ochablé svaly a nedokázala se dobře pohybovat – bránil jí v tom těžký krunýř. Slabé nohy proto doplnil odlehčovací LEGO podvozek. A povedlo se: želva už je často u mísy se salátem ze svých družek naráz často první.

 

 

Ale bez práce nejsou koláče. Ani pro želvu, ani pro nás. Takže poslední tip: takto si LEGO fanatici udělali z kostek plánovací kalendář úkolů a projektů. Nechybí jednoduché napojení do počítače a přes mobilní aplikace i do telefonu: nástěnku s úkoly vyfotíte a software informace sám převede do tabulek a jiných „úkolovníků“ a kalendářů.

 

Máte vlastní nápady?
Na nic nečekejte :)