10 největších LEGO staveb: tady jsou!

10-nejvetsich-lego-staveb-tady-jsou-ico.jpg
Každodenních 10 zajímavostí servíruje redakce DailyTop10s. Není divu, že došlo i na nej, nej, nej… LEGO stavby.

Pro začátek je třeba upozornit, že se nejedná o oficiální stavebnice LEGO. Známé budovy ve výrazně menším měřítku pořídíte pouze v sérii LEGO Architecture. O to větší práci však svým budovatelům musel dát! Tak pojďme na to:

LEGO Taj Mahal

10. místo: LEGO Taj Mahal

Nepřekvapí počtem dílků (skoro 6 000 kostek), ani věrností detailů. Proč se tedy indický palác dostal do toho výběru? Jde totiž o největší oficiální stavebnici LEGO vůbec – zájemci ji tedy seženou v obchodě. I s návodem :).

 

Obří LEGO Mario

9. místo: Obří LEGO Mario

„It´s a him, Mario!“ Slavná deskovka. Možná si ji taky pamatujete. Ale takto ji asi neznáte. 30 000 kostek bylo třeba. A více jak 160 práce. Ty nakonec našly ocenění, když plastika z LEGO byla prodána v rámci charitativní akce.

 

LEGO americká vlajka

8. místo: LEGO americká vlajka

Přiznejme si, že stavění americké vlajky nebude disciplína populární po celém světě. Přesto ale tenhle počin budí obdiv. Největší americká vlajka z LEGO stavebnice – „Hvězdy a pruhy“ byla odhalena 4. 7.na státní svátek USA Den nezávislosti.

 

LEGO Volvo

7. místo: LEGO Volvo

Tak toto je bourák! Volvo XC60. Chlubí se v jím v kalifornském LEGOlandu. Abyste měli takové žihadlo v garáži, nemusíte v peněžence najít volný milion, ale stačí vám 201 000 kostek a 4 kola. Ta z LEGO dílků samozřejmě nejsou.

 

LEGO Millennium Falcon

6. místo: LEGO Millennium Falcon

Ani tentokrát neopomineme Hvězdné války, tahle Han Solova loď je založena na skutečné stavebnici ze série LEGO Star Wars. Samozřejmě, je mnohonásobně menší. Jakoby přiletěla ze vzdálené galaxie.

 

LEGO had

5. místo: LEGO had

Pruhovaný plaz vystrkuje kníry na 5. místě a měří neuvěřitelných 318 metrů. Nebyl samozřejmě postavený naráz, ale z jednotlivých částí. Seskládaných kousek po kousku dětmi z celé Malajsie. Své tělo zakroutil v malajsijském LEGOLandu.

 

Nejvyšší LEGO stavba

4. místo: Nejvyšší LEGO stavba

V italském Miláně vždy uměli stavět do výšky. A přestože je titul nejvyšší LEGO stavby vcelku velká přetahovaná, aktuální primát patří tomuto italskému městu: 35 m vysokou věž stavělo 18 000 lidí celkem 5 dní.

 

Hero bot 9000

3. místo: Hero bot 9000

Na nejvyšší věž padlo na půl milionu kostek. Ale na tohoto robota – superhrdinu potřebujeme LEGO dílků mnohem více. K 11 metrům vysoký strážce obchoďáku Minessota Mall of America jich potřeboval 2,8 miliónů. A váží 6 tun.

 

Největší LEGO loď

2. místo: Největší LEGO loď

3 tuny vody vytlačí tato královna moří – Jubilee sea waves. 12 m dlouhá výletní loď strávila v loděnici 900 hodin, než mohla být „spuštěna“ na vodu. Také její křest byl námořnicky stylový: loď pokřtila LEGO láhev se sektem.

 

LEGO house

1. místo: LEGO house

Sháníte bydlení? Postavte si domeček z LEGO. Budete potřebovat: 1 000 dobrovolníků a 3 miliony LEGO kostek. A vznikne 6 m vysoký dům, který má dokonce funkční splachovací toaletu a sprchu. Bohužel se nenašel kupec. Takže, bytová krize sem, bytová krize tam, domek byl rozebrán.